Ankara’dan Erzurum’a minik çocuklardan sevgi köprüsü: “Biz oynadık, şimdi sıra onlarda” #ankara

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki Keçiören Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki (BİLSEM) 11-12 yaşlarındaki çocuklar öğretmenlerinin destekleriyle “Biz oynadık, sıra onlarda” diye oyuncak kampanyası başlattılar. 15 gün içerisinde 10 koli oyuncak toplandı. İlk oyuncak gönderimi yaptıkları okulda Erzurum Güzelova İlkokulu olan köy okulu oldu.

Kampanyanın ismini öğrencilerinin koyduğunu söyleyen Güzel Sanatlar Öğretmeni Ömer Dinler, “Bu kampanyanın hikâyesi şöyle başladı; ben daha önce Erzurum’da görev yapmıştım. Oradan tanıştığım bir öğretmen arkadaşım şimdi Erzurum’da bir köy okulunda göreve başladı. Bakanlığın emriyle birlikte okulların hepsinde okul öncesi sınıflarının açılacağı bilgisi geldi fakat oradaki öğretmen arkadaşım öğrencilerin birçoğunun hiç oyuncaklarının olmadığını söyledi. Tabi arkadaşım bunları söylerken bir kampanya oluşturmak için değil de kendi sorununu dile getirdi. Bende bunu öğrencilerimle paylaştım. Onlarda, hocam biz daha önce yaptık. Şimdi de yapabiliriz oyuncak toplayabiliriz dediler.” dedi.

Bazı öğrencilerin kendi binalarında kapı kapı dolaşıp oyuncak topladığını belirten Dinler, “Çocuklar göndereceği oyuncakları hazırlarken küçük notlar yazıp koymuşlar. Hepsi çok heyecanlı ve mutluydu. Çokta merak ediyorlardı, acaba kim oynayacak, mutlu olacaklar mı, beğenecekler mi diye. Paylaşma duygusunu, kardeşliği çok güzel ele aldığımızı düşünüyorum. Kalpleri çok küçük ama yürekleri o kadar büyük ki. Bu kampanyayı öğrencilerim başlattı ben sadece onlara yol gösterdim, bu yolculukta onlara yardımcı oldum. Her öğretmenin yapması gerektiği gibi.” şeklinde konuştu.

Oyuncak kampanyasına katılan öğrenciler küçük not kağıtlarına şunları yazdılar: “Umarım gönderdiğimiz oyuncaları arkadaşlarımız sevmiştir. Keşke daha fazla verebilseydik. Oyun oynamak onların ve dünyadaki bütün çocukların hakkı ve bende onlara bütün sevdiğim oyuncakları gönderdim. Onlar mutlu olsun yeter.”

Güzel Sanatlar öğretmeni Dinler, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun herkesi böyle anlamlı ve güzel bir kampanya yapmaya davet ediyoruz. Mutlaka etrafınızda oyuncağı olmayan ve kendi oynama sırasını bekleyen oyuncaksız bir çocuk vardır. Onu mutlu etmek bizim elimizde. Bana destek çıkan Muhammed Ali Kartal, Özkan Çağman, Buket Demirel öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Ankara Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Ankara Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle