Konumuz kadına şiddet! Sahneledikleri oyunla birinci oldular… #ankara

Şeran, çocuk oyunlarında da toplumsal konuları ele almaya özen gösterdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Aşırı tablet ve telefon kullanımı, çevre koruma, ağaç sevgisi, hayvan haklarını savunan oyunlar yaptık. Şu anda yaptığımız yetişkin oyununda da kadına şiddetle ilgili. Toplumun farklı kesimlerinden yaşayan kadınların hayatını anlatıyoruz. Oyunla bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli.”

Farklı meslek gruplarında ekiple çalışmanın oyuna önemli bir yansımasının olduğunu aktaran Şeran, herkesin ortaya koyduğu fikirle inanılmaz bir işin ortaya çıktığını dile getirdi.

Şeran, toplumun sorunlarını anlatmaya devam edeceklerini vurgulayarak, yarışmadaki başarının gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Mardin’de çok güzel ve büyük bir sahne kurmak istediklerini kaydeden Şeran, şöyle devam etti:

“İnsanlara tiyatroyu aşılamak, hiç gidilmemiş köylere, uğranmamış yerleşim yerlerine tiyatroyu götürmek istiyoruz. Yeter ki insanların hayatlarına dokunabilelim. Oyunumuzu, yarışma kapsamında Mardin, Antalya, Alanya, Konya, Ankara ve İstanbul’da sahneledik. Umarım Türkiye turnesi de yapabiliriz.”

“KADINLARIMIZIN SESİ OLMAK İSTEDİK”

Oyunun yazarı ve oyunda rol alan İngilizce öğretmeni Demet Gür, çocuk ve yetişkin oyunları derken Türkiye birinciliğine kadar giden bir süreçte yer almanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Oyunu çok önemsediklerini anlatan Gür, “Çünkü kadınlarımızın sesi olmak, problemi dile getirmek istedik.” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle