‘Neyim eksik dedi’ harekete geçti! Tanju Özcan’dan 6’lı masaya adaylık mektubu #ankara

“BEN GÖREVE TALİBİM”

Yazdığı mektubu canlı yayında okuyan Özcan şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar yaptığım en ciddi açıklamalar olacaktır.6 lidere ayrı ayrı yazmak durumunda kaldım bu mektubu, az sonra göndereceğim. Bu mektup göreve talip olma ve aynı zamanda meydan okuma metnidir. Göreve gelmemden bu yana en az 20 anket şirketi Bolu’da araştırma yaptı, 2-3 tanesini ben yaptırdım. Ben hepsinde en başarılı 3 belediye başkanından birisi olarak ölçüldüm. Bunu da 6’lı masa isterse bütün anket şirketlerine sorabilir. Özellikle Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana uymaktadır. Sizden istediğim şudur; bana güvenin. Ben göreve talibim. Kazanacak aday olsun diyorsanız Tanju Özcan kardeşinize yol veriniz.”

“BENİM NEYİM EKSİK’ DEDİ HAREKETE GEÇTİ”

Seçim tarihi belli oldu ancak 6’lı masada adaylık krizi hala çözüme kavuşmadı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Cumhurbaşkanı adayı olmak için 6’lı masaya dilekçe yazacağını duyurmuştu.

Özcan, kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olacak özgüvene ve başarı öyküsüne sahip olduğunu söyledi. “Kendime güveniyorum” diyen Tanju Özcan, girdiği son 5 seçimi de kazandığını hatırlattı.

“KILIÇDAROĞLU’NDAN DAHA TAHSİLLİYİM”

Özcan, “Genel Başkanımız (Kemal Kılıçdaroğlu), bazen ‘başarı öyküsü’ diyor ya işte o bende var. Devlet tecrübesine de sahibim; 8 yıl milletvekilliği yaptım. 1991’de üniversiteye girerken Türkiye’nin altın çocuklarından biriydim. Her türlü puan türünde ilk 500’e girdim. Yüksek lisans yaptım. Kılıçdaroğlu’ndan daha tahsilliyim. Siyasi deneyimim de ondan az değil. Ekrem Bey (İmamoğlu) ve Mansur Bey’den (Yavaş) de daha iyiyim. Yani bu ülkeyi ben niye yönetmeyeyim? Bu kadar baskı altında Bolu Belediyesi’ni yönetiyorsam Türkiye’yi de yönetirim” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle