Tunceli’de esnafa 50 milyon TL kredi desteği #ankara

Kentte kredi bekleyen esnaflar için Ankara’da bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiğini söyleyen Tunceli ESOB Başkanı Hıdır Belice, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül beyi makamında ziyaret ederek kredi almayı bekleyen esnaf ve sanatkârlarımızın durumlarını paylaşarak destek ve yardım talebinde bulunmuştum. Sayın genel başkanımız yeni yılda esnaf ve sanatkârlarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılamak için gereğini yapacaklarını belirterek bizlere ve ilimize özel bir duyarlılık göstermişti. Bu konuyu il ve ilçe esnaflarımızla da paylaşmıştım” dedi.

İhtiyaç duyulan kredinin gönderildiğini ifade eden Belice, “Tunceli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifine 50 milyon TL İşletme ve yatırım kredisi olmak üzere Türkiye Halk Bankası aracılığıyla küçük esnaf ve sanatkârlarımıza verilmesi için gönderilmiştir. Kredisi onaylanan ve para almayı bekleyen esnaflarımız kredilerini kullanmaya başladılar” diye konuştu.

Kredinin detaylarını da paylaşan Belice, “Esnaf ve sanatkârlarımız 500 bin işletme kredisi, bir milyon 500 bin TL ticarî araç veya ticari iş yeri alma kredi hakkına sahiptirler. Yazılı şekilde kredi kullanma şartlarına haiz olan her esnafımız istediği zaman kredisini kullanabilmektedir. İşletme kredisi 5 yıl vadeli olup aylık, üç aylık ve altı aylık vadeler şeklinde yıllık yüzde 7.50 gibi düşük faiz oranıyla kullandırılmaktadır. Yatırım kredisi yıllık 7.50 faiz oranıyla araç alımında 7 yıl, ticari iş yeri alımında 10 yıl vadeli kullandırılmaktadır” şeklinde konuştu.

Belice, başta TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, kredinin esnafa hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Tunceli Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Tunceli Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle