Yaşama gitarıyla tutundu #ankara

İki büyük depremde yıkılan Hatay, yaralarını sarıyor. Lise 1. sınıf öğrencisi Diren Samsum Anne, babası ve kardeşi ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Defne ilçesinde kurulan çadır kente geldi. Okulundaki öğretmeninin teşvik etmesi ile gitar çalmayı öğrenmek isteyen Diren Samsum, ailesinin aldığı gitarla eğitimlere başlamaya karar verdi. Ancak depremle birlikte Diren’in hazırlıkları da yarım kaldı.

YARIM KALAN HAZIRLIĞI ÇADIRDA TAMAMLANDI
Kaldığı çadır kentte güzel sanatlar lisesinde öğrenim gören bir öğrencinin kendisine gitar çalmayı öğretebileceğini söylemesi üzerine yaptığı hazırlığı çadır kentte tamamlayan Samsum, her gün ders alıyor. Samsum, “Ben 3-4 yaşlarındayken küçük bir gitarım vardı hiç bilmeden çalmaya çalıyordum, yıllar sonra onu video kaydına almışlar gördüm ve yeniden başlamak istedim. Okulda bir öğretmenim de teşvik etmişti, derslerinizin yanında bir uğraşınız, hobiniz olsun diye. Ben de eğitimini almak istedim. Tam her şeyi hazırlamıştım, deprem oldu. Bu hayalim yarım kaldı sandım.
Daha sonra çadırda güzel sanatlar lisesine giden bir ağabeyle tanıştım, bana gitar çalmayı öğrenebileceğini söyledi. Çok sevindim, hemen çalışmaya başladık” dedi.

‘HAYALLERİMİ ERTELEMEYECEĞİM’
Yaşadıklarının ardından gitar çalmanın kendisine çok iyi geldiğini, bu sayede motive olduğunu ve bir nebzede olsa yaşadıklarını unutmasını sağladığını dile getiren Samsum, “Şu anda herkes depremden bahşediyor, biraz da olsa kafamı dağıtabiliyorum. Kendimi toparlıyorum, Hangi durumda olursam olayım hedefime yürümek bana iyi geliyor. Bu olay herkese bir tecrübe kazandırdı, bana kazandırdığı tecrübe; bir görüşme mi ayarlıyorum ertelemeyeceğim, hayallerim mi var onların peşinden kesinlikle koşacağım. 3 saniye sonra yaşayıp yaşamayacağımız belli değil, hayatı ertelemeyeceğim” diye konuştu.

ENKAZ ALTINDA KALAN EN YAKIN ARKADAŞIYLA HAYALİ OLAN ÜNİVERSİTEYİ KAZANMAK İSTİYOR
Diren Samsum, en yakın arkadaşını enkaz altına kaybetmenin acısını yaşarken, aynı üniversiteyi kazanarak ev arkadaşı olma hayallerini onun ardına gerçekleştireceğini söyledi. Samsum, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çadır kente kurulan ve gönüllü öğretmenlerin eğitim verdiği okula giderek derslerini aksatmıyor. Üniversiteyi kazanmak için çok çalıştığını ifade eden Samsum, “Ankara’da hüküm fakültesine girebilmek istiyorum. Hedefim savcı olmak. Halime benim en yakın arkadaşımdı. Birlikte aynı şehirde okuyup bir ev tutacaktık ama arkadaşım göçük altında kalarak vefat etti. Onu çok özlüyorum, ne olursa olsun hayalimizi gerçekleştirmek için Ankara’da üniversiteyi kazanacağım” şeklinde konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle