Yüreğimizi yaktın Berk #ankara

Ankara’da yaşayan genç mühendis İsmail Berk Odabaşı, iş için iki haftalığına Kahramanmaraş’a gitmişti. Genç mühendis, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan Arıkan Otel’in enkazında hayatını kaybetti. Kız kardeşi Sena Odabaşı, sosyal medya hesabından acı haberi paylaşırken ağabeyini şu sözlerle anlattı: “Benim tek kardeşim, bir annenin ise tek oğluydu. Arkadaşları tarafından çok sevilen, girdiği her ortamın neşesi olan, herkesi güldüren ve her sıradan genç gibi hayalleri olan biriydi. Depremden yalnızca iki hafta sonra çalışmak için İngiltere’ye gidecekti. Çalıştığı için Gazi Üniversitesi’ndeki yüksek lisansını dondurmuştu.”

“MAKİNELERİ, ARABALARI, FORMULA 1’İ VE BEŞİKTAŞ’I ÇOK SEVERDİ”

Ağabeyinin makineleri, arabaları, Formula 1’i ve Beşiktaş’ı çok sevdiğini ifade eden Sena Odabaşı, “Çok iyi resim çizerdi ve heves edip kendi maaşıyla aldığı basgitara merak sarmıştı. Ondan geriye tuttuğu takımın formaları, okuduğu kitaplar, çizdiği resimler ve o basgitarıyla birlikte bir sürü yarım hayali kaldı. Yolda, iş yerinde, okulda, markette, hayatınızın herhangi bir yerinde görebileceğiniz sıradan bir Türk genciydi. Geride bırakabileceği bir malı mülkü, parası yoktu. Hepimiz gibi gelecek kaygıları yaşıyordu. Hayaller kuruyordu, çalışıyordu.” ifadelerini kullandı.

“AĞABEYİMİN KATİLLERİ CEZASIZ KALMASIN”

İsmail Berk Odabaşı’nın naaşının doğduğu hastane olan Gülhane Hastanesi’ne getirildiğini belirten Sena Odabaşı, ihmaller zincirinde payı olanların hâlâ tespit edilememesine şu sözlerle isyan etti: “Abim hepimiz gibi sıradan bir insanken hiç bilmediği bir şehirde, küçücük bir odada ihmaller zinciri yüzünden tek başına öldü. Buna sebep olanlar hiçbir ceza almadı. Hala bulunamadılar bile. Bugün abim 28 yaşında ve yarım kalan hayalleriyle bir başına toprak altında. Ben ise onun kız kardeşi olarak başta ailem olmak üzere tüm sevenleri adına tüm gücümle size haykırıyorum ve sizden yardım istiyorum. Abim İsmail Berk Odabaşı başta olmak üzere hiçbir canın katili cezasız kalmasın.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaklaşan Etkinlikler

Firma Ekle

Firma Ekle
Firma Ekle